Poczuj moc natury ♥           Feel the power of nature ♥

[PL]
Cześć, nazywam się Ewelina i jest mi niezmiernie miło gościć Ciebie na mojej stronie.

Kwiatek Lasu to ręcznie robione z pasją i sercem, wykonane z żywicy naszyjniki, kolczyki i bransoletki inspirowane są naturą i cechują się kwiecistym motywem. Wszystkie kwiatki zatopione w żywicy mogą zachować swoje piękno na całą wieczność.
Wykonana przeze mnie biżuteria z żywicy cechuje się unikalnością, jest jedyna w swoim rodzaju i pozwala uchwycić naturalne piękno przyrody. Kwiatki, które wykorzystuje w procesie produkcji, są przeze mnie własnoręcznie hodowane, zbierane, suszone, a następnie poddaje je obróbce i procesowi zalania w żywicy.

Wykonuję również biżuterię na zamówienie i mogę dostosować się do Twoich potrzeb, na przykład poprzez zalanie Twojego ulubionego gatunku kwiatka.

Miłego dnia, Kwiatek Lasu  ♥


[ENG]

Hello, my name is Ewelina and it is really lovely to meet you :)
Thank you for stopping by to see my shop and welcome to my small piece of world!

My adventure with handmade crafts has started when I was 13 years old. Back then, I was involved preparing occasional cards by quilling. After some time, I found interesting doing beads jewelry. I have also experimented with polymer clay, what was really enjoyable and after that, I have started doing soutache jewelry, embroidered jewelry, mouline jewelry... and finally it led me to my beloved resin jewelry. It took me a lot of time once I discovered my current path with my crafts, but this way I have learned patience and gained a lot of valuable experience.

An idea to open etsy store was an idea created from a passion to creative jewelry crafting and ambition to achieve my dream. All my products are beautiful piece of natural art. For resin jewelry, I use pressed flowers in order to preserve them for eternity in resin. In case of polymer clay jewelry, I use FIMO products. When it comes to the jewelry made from natural stones, I practically use all possible types of stones - such as tourmaline, aquamarine, amethyst etc.

All my work is hand-crafted and comes in stylish gift box, making it the perfect gift.

If you would like to order customized type of jewelry, please do not hesistate to reach me out through DM. I am a miracle maker, so I am pretty sure that you will be satified :)

I hope you will appreciate my work and love it as much as I do!

Kwiatek Lasu ♥

Informacje prawne